Dlaczego ćwiczyć z suplementacją

cych wyspecjalizowane odżywki jest obecnie na rynku bardzo dużo. Obecnie mamy dostęp do dobrej jakości odżywek również w sieci. Zakup odżywek w sklepie internetowym to świetna sprawa, ponieważ jeżeli znamy jakiegoś producenta t

Dlaczego ćwiczyć z suplementacją

Odżywki w sieci

Odżywki dla sportowców są coraz szerzej dostępne w naszym kraju. Praktycznie każda siłownia i klub fitness maja mały sklepik z takimi produktami. A samych firm produkujących wyspecjalizowane odżywki jest obecnie na rynku bardzo dużo. Obecnie mamy dostęp do dobrej jakości odżywek również w sieci.

Zakup odżywek w sklepie internetowym to świetna sprawa, ponieważ jeżeli znamy jakiegoś producenta to możemy bez ryzyka zamówić jego produkty w wielu sklepach internetowych. W ten sposób oszczędzamy i czas i pieniądze, a jakość produktu jest taka sama.


Definicja suplementu diety - Wikipedia

Suplement diety to, zgodnie z ustawą o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia , środki spożywcze, które mają uzupełniać normalną dietę, są skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych i innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny. Są wprowadzane do obrotu w opakowaniach jednostkowych w formie umożliwiającej dawkowanie, a więc w postaci tabletek, drażetek, syropów itp. Suplementy diety jako środki spożywcze muszą mieć cechy i spełniać kryteria, za pomocą których charakteryzuje się żywność pod względem jakości sensorycznej, wartości odżywczej i bezpieczeństwa dla zdrowia konsumenta

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_diety


Wikipedia i kultura fizyczna

Kultura fizyczna ? ogół zachowań przebiegających według przyjętych w danym środowisku społecznym reguł i norm postępowania a mających na celu dbałość o zdrowie człowieka, o poprawę jego postawy, prawidłowy rozwój psychofizyczny oraz rezultaty tych zachowań.

Formy uczestnictwa w kulturze fizycznej:

wychowanie fizyczne
sport
rekreacja
rehabilitacja medyczna
turystyka
Czynniki uczestnictwa w kulturze fizycznej:

stymulacja (funkcja rozwojowa) ? pobudzanie czynności organizmu powodujące jego rozwój
adaptacja (funkcja przystosowawcza) ? przystosowanie organizmu do otoczenia
kompensacja (funkcja wyrównawcza) ? wyrównywanie deficytu niektórych bodźców
korektywa (funkcja naprawcza) ? leczenie wad postawy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura_fizyczna



© 2019 http://imt.elblag.pl/